Ergonomie ložnice 


 

Zařiďte si ložnici

hanak loznice

Rozmístění nábytku v ložnici je jedním z důležitých kroků při jejím plánování. Dominantou ložnice je samozřejmě postel, která by měla být dostatečně veliká a pohodlná a která by měla mít volný přístup (v případě manželské z obou stran). Po jejích obou stranách bychom měli pamatovat na noční stolky, za účelem odložení maličkostí jako jsou brýle, knihy nebo časopisy. Pokud přímo na ložnici nenavazuje šatna, neměla by zde chybět objemná komoda pro drobné osobní prádlo a šatní skříň.

Typy postelí

Pro kvalitní spánek je důležité, aby měla postel správný rozměr, lamelový rošt a kvalitní matraci vyrobenou z vhodného materiálu.

Dvoulůžkové postele

hanak manzelska postel

Postele s úložným prostorem

hanak postel s uloznym prostorem

Celočalouněné postele

hanak celocalounena postel

Standardní rozměry u postelí

hanak rozmery lozni plochyRozměry ložné plochy

Výškové rozměry u postelí

Provedení s hranolky

hanak postele vyskove rozmeryPevná podpěra laťkových roštů výška A = 41,6 cm anebo zvýšená výška pro seniory 47,6 cm (vzdálenost od podlahy k horní hraně postranice) výška B = 9 cm (hloubka zapuštění hranolků pod rošty od vrchní hrany postranice postele)

Provedení s nosnými patkami

hanak postele vyskove rozmery 2Výškově nastavitelná podpěra lamelových roštů (8 poloh) výška A = 41,6 cm anebo zvýšená výška pro seniory 47,6 cm (vzdálenost od podlahy k horní hraně postranice) výška B = od 5 do 17 cm (hloubka zapuštění nosných patek pod rošty od vrchní hrany postranice postele)