Vybavte si obývací pokoj

Obývací pokoj bývá zpravidla největší místností v domě či bytě. Tak jak je kuchyně srdcem domu, tak je obývací pokoj hlavním centrem. Je odrazem naší osobnosti a vypovídá o našem životním stylu, vkusu a zájmech. Využití tohoto prostoru záleží na každém z nás. Může být aktivním místem, kam budeme zvát své návštěvy, poslouchat s nimi hudbu či sledovat nejnovější filmy. Nebo se stane spíše klidným místem, kam se večer po práci rádi uchýlíme s knížkou v ruce.

Nábytek

obyvak

V obývacím pokoji můžete mít vyšší obývací stěnu, která vám zajistí dostatek úložného prostoru, nízkou sestavu skříní, knihovnu, otevřené vzdušné police nebo jen solitérní komodu, skříňku s barem a konferenční stolek. Záleží na vašich potřebách a vkusu.

Doplňky a dekorace

Aby byl prostor více zabydlený a útulný, vybavte jej nejrůznějšími dekoracemi. Ať už je to soška z vaší zahraniční dovolené, oblíbený obraz nebo rodinné fotografie. Jsou to věci, které máte rádi a které vytvoří jedinečné prostředí, kde se budete dobře citít.

Solitery

hanak lenoska

Současná doba nabízí nepřeberné možnosti v kombinování stylů. Ať už jde o kusový nábytek, designovou lenošku, designovou lampu, velkou vázu či sošku. Můžete si do obývacího pokoje pořídit jeden až dva kousky v odlišném designu, které vytvoří z fádního koutu místnosti zajímavou a módní záležitost.

Textil

polstar

Polštáře, deky nebo textilní taburety jsou součástí obývacích pokojů, ve kterých se skutečně žije. Zajímavá je kombinace polšťářů různých velikostí a druhů materiálů. Vybírejte takové, které jsou vám na dotek příjemné a které vám interiér oživí.

Kusový koberec

koberecek

Obvykle se umisťujem jeden větší koberec do místa, kde je situována pohovka s konferenčním stolkem, ale můžete mít i několik menších. Kobereček je nejen praktický, ale také vkusně doplní váš interiér.

Světla

svetlo

Základem bývá většinou centrální světlo, které doplňují velké stojací lampy nebo bodová světla. Lampička, nástěnná svítidlo a lustr pomohou vytvořit zajímavou atmosféru.

Obrazy

obrazy

Pověste si na stěny obrazy či oblíbené fotografie a dbejte na správnou výšku umístění. Vhodnou volbou jsou buď skupinky obrázků tématicky shodných nebo naopak velký samostatný obraz.

Květiny

rostliny

Květiny v obývacím pokoji přitahují aktivní energii. Pokud chcete obohatit obyvák o živou atmosféru, umístěte zde rostliny. Květy mu dokáží dodat svěžest a harmonii.