Svítidla do obýváku

Jaké osvětlení světla do obývacího pokoje? Dříve stačilo jedno centrální svítidlo, které bylo jediným zdrojem světla. To je ale opravdu málo. Důležitá je rozmanitost svítidel, která osvětlují určitou vymezenou část místnosti a která dokáží vykouzlit příjemné prostředí. Svítidla lze zvolit taková, kde můžete nastavit jejich jas a svítivost. Mohou být zabudovaná ve zdi nebo na dálkové ovládání.

Centrální osvětlení

hanak stropni svetlaLustr je důležitou součástí každého obývacího pokoje. Dokáže osvítit celou místnost a také vytvořit příjemné prostředí. Hlavní je zvolit osvětlení, které bude dobře rozptýlené, působit vlídně a bude všem členům domácnosti vyhovovat.

Lampy

Lokální osvětlení nám zajistí hlavně stojanová svítidla. Nebojte se více různých druhů osvětlení, které budete v obývacím pokoji kombinovat. Vznikne tak vyvážené prostředí s minimem silného stínu a kontrastů.

Stojací lampy

hanak lampaPotřebujete lépe vidět na čtení, pletení nebo jinou aktivitu? Pořiďte si stojací lampu, která bude vyhovovat vašim praktickým potřebám i estetickému cítění. Můžete si vybrat z nepřeberného množství zajímavých stylů, materiálů i velikostí. Určitě krásně nasvítí tmavý kout a designem doplní obytnou místnost.

Stolní lampy

hanak lampicky

Stolní lampičku většinou využíváme jako doplňkové osvětlení. Pokud má sloužit při drobné práci nebo čtení je vhodné zvolit typ, který má otočné stínidlo a dá se natočit do úhlu. Lampička by také měla mít dostatečně výkonný zdroj světla, například zářivku či LED žárovku.

Dekorativní LED pásky

hanak led strip

LED pásky patří k moderní alternativě osvětlení, která není určená jen ke svícení, ale využívá i estetických funkcí světla. Jelikož LED pásky nemají velkou energetickou spotřebu, tak je můžete nechat rozsvícené klidně i celou noc.